header1.jpg

Ekskursija po Biržų kraštą

                                                                                                   "Pasaulis ties mūsų horizontu nesibaigia"

                                                                                                                                           (A.M. Lemjeras)

       Saulėtą ir šiltą vasaros dieną 11 Debeikių filialo gyventojų leidosi į turiningą ir smagią kelionę po šiaurės Lietuvos kraštą – Biržus.

       Pirmiausia nuvykome prie didžiausios Lietuvoje karstinės įgriuvos – Karvės olos. Visus nustebino jos dydis (gylis apie 12-13 m.). Sužinojome legendą apie šią smegduobę, ,,pakalbinome“ šalia stovinčią karvutę. Smalsiausieji nusileido laipteliais iki pat olos dugno. Įdomu ir tai, kad aplink pūpso ir daug kitų, ne tokių gilių ir ne tokių plačių, tačiau irgi įspūdingai atrodančių įgriūvų. Jomis grožėjomės eidami smegduobės ,,Barsuko ola“ pažintiniu taku.

       Tada apsilankėme Kirkiluose. Truputį bijodami, vienas kitam padedami, užkopėme į mėnulio formos Kirkilų apžvalgos bokštą, nuo kurio galėjome pasigrožėti nuostabiu karstinių ežerėlių kraštovaizdžiu.

       Kelionės pabaigoje buvo labai smagu pučiant vėjeliui atsigaivinti žingsniuojant ilgiausiu šalyje pėsčiųjų tiltu per Širvenos ežerą. Apžiūrėjome grafams Tiškevičiams priklausiusį Astravos dvaro ansamblį ir parką.

Kelionė visai neprailgo, nes visi jos metu įkvėpėme gryno oro, pasigrožėjome nuostabia, unikalia gamta, patyrėme daugybę įspūdžių.

prie karvės olos

keliaujame smegduobės "Barsuko Ola" pažintiniu taku

prie Kirkilų ežerėlių ir apžvalgos bokšto

prie vabzdžių viešbučio

ant Širvenos ežero tilto

 

Soc. darbuotoja

Dijana Smailienė

Slapukai
Siekiant pagerinti paslaugų kokybę bei užtikrinti sklandų tinklalapio funkcionavimą, svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Išjungdami šį pranešimą arba tęsdami naršymą svetainėje sutinkate su aknystossgn.lt slapukų naudojimo politika.